IH Kyiv

6 способів допомогти учням вивчити нові слова!

6 способів допомогти учням вивчити нові слова!

Вивчити хоча б тисячу найуживаніших іноземних слів ― неабиякий виклик для кожної людини. Слова плутаються, забуваються, їх важко розпізнати у новому контексті, вони зовсім не хочуть виринати з пам’яті тоді, коли нам це дійсно потрібно. Лінгвісти стверджують, що для того, аби запам’ятати нове слово, потрібно зустріти його від 7 до 16 разів. Уявляєте, скільки часу на це потрібно? У цій статті ми розглянемо декілька способів, які допоможуть зробити це якомога швидше та ефективніше.
Пропонуємо звернути увагу на такі поради:

Створюйте контекст

Поодинокі слова, написані на дошці, не дають учням ніякої інформації про те, як їх вживати у реченні чи що вони насправді означають. Тому для введення нової лексики варто використовувати невеличкі історії, діалоги, аудіозаписи, тексти чи відео, які допоможуть учням не тільки самостійно здогадатися про значення нових слів, але й зрозуміти, як вони вживаються у реальному житті.

Слідкуйте за доречністю

Звертайте увагу учнів на те, яке емоційне забарвлення має слово, та у якому контексті воно вживається. Наприклад, ніхто не захоче побачити dude чи ain`t у офіційному листі, а відомі поп зірки зазвичай прагнуть бути famous, а не notorious.

Не жалкуйте прикладів

Чим більше речень із новим словом ви покажете учням, тим легше їм буде зрозуміти нюанси значення, особливості вживання та емоційний відтінок виразу. Зазвичай приклади можна знайти у книзі для вчителя чи робочому зошиті, але також у нагоді стане Google чи тезауруси на зразок Just-the-word.

Грайте в ігри

Після того, як учні розібрались зі значенням, вжитком та вимовою слів, саме час пограти у словникові ігри. Також можна позмагатись у Quizlet.live, протестувати одне одного чи скласти чудернацьку історію із використанням всіх вивчених на уроці фраз. Це допоможе не тільки краще запам’ятати нову лексику, але й одразу потренуватись вживати її у власному мовленні.

Повторюйте, повторюйте, повторюйте

Все, що не використовується ― відмирає, і слова ― не виняток. Можна покластись на сумлінність учнів, але краще ― додати у свій навчальний план інтервальне повторення. Це метод, який передбачає згадування вивченого матеріалу через певні проміжки часу. Він дозволяє відновлювати інформацію у пам’яті саме тоді, коли ви починаєте її забувати, і таким чином забезпечує надійне запам’ятовування. Підготуйтесь заздалегідь ― додайте у свій календарний план позначки із назвами тем, які вивчаються. Зробіть це таким чином, щоб кожна тема повторювалась через день-два, потім через тиждень, два тижні, місяць, декілька місяців і так далі. Після цього вам буде достатньо одного погляду на свій план, щоб зрозуміти, які саме слова варто повторити з учнями сьогодні.

Заохочуйте автономність

Чим скоріше учні звикнуть самостійно знаходити цікаві вирази, тим більше слів вони знатимуть. Просіть своїх учнів занотовувати незвичні словосполучення, які вони чують у фільмах, бачать у статтях чи коментарях у соцмережах. Цей матеріал можна потім використовувати на уроках. Наприклад, запропонувати учням обмінятись знахідками та розтлумачити одне одному значення нових слів. Або створити колективний онлайн-словник у Padlet і запросити учнів додавати туди всі нові вислови, які вони знайшли протягом тижня, а також коментувати одногрупників та ділитися прикладами.

Ми сподіваємось, що ці поради допоможуть вам зробити вивчення нових слів ще більш цікавим та ефективним для ваших учнів. Експериментуйте та не зупиняйтесь на досягнутому, а ми завжди будемо раді допомогти вам у цьому.

0 0 голосів
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Comments
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі