Система освіти Великобританії

Корисні статті

Британська система освіти розвивалась на протязі багатьох столітть і керується жорсткими вимогами щодо якості навчання. Для кожного громадянина у віці від 5 до 16 років освіта є обов‘язковою, а кваліфікації, отримані в Сполученому Королівстві визнаються в усьому світі.

Великобританія — одна з найпопулярніших країн для навчання у світі. В цій статті ми розглянемо британську систему освіти з точки зору іноземних студентів.

Вивчення англійської мови

У Великобританії працюють тисячі мовних шкіл, що викладають англійську мову для іноземців. Для забезбечення належної якості урядом країни створено низку організацій, що проводять акредитацію усіх навчальних закладів та контролюють якість навчання.

Усі філії International House акредитовані Британською Радою та асоціацією English UK, що підтверджує високий рівень навчання в наших центрах. Крім того світова організація International House вже понад 50 років вдосконалює свої власні стандарти якості, яких зобов‘язані притримуватись усі філії концерну. Навчаючись в акредитованих школах, Ви можете бути впевненими у позитивному результаті навчання.

Курси англійської мови для дорослих працюють впродовж усього року. А під час канікул працюють курси для дітей та літні канікули 2020 року.

Початкова та середня освіта у Великобританії

Більшість британських дітей починає навчатись у початковій школі (primary school) у віці 5 років. Початкова освіта триває 6 років. У віці 11 років діти переходять до середньої школи (secondary school) і навчаються впродовж 5 років.

GCSE — General Certificate of Secondary Education — загальне свідоцтво про середню освіту. Середні школи готують учнів до іспитів на отримання цієї кваліфікації . На цьому етапі закінчується обов‘язкова освіта і учні мають можливість працевлаштування. Багато шкіл в Англії дозволяють отримати кваліфікацію GCSE іноземним студентам, а також існують міжнародні школи і коледжі, що приймають іноземних дітей на цю програму.

Більшість іноземних учнів приїздять на навчання у класичні британські школи-пансіони, що пропонують програми повної середньої освіти та підготовки в університет.

Подальша освіта і підготовка до університету у Великобританії

Вся освіта після 16 років називаєьться у Великобританії “подальшою освітою” (further education). Вона включає в себе підготовку до університету, власне вищу освіту і післядипломну освіту.

A-Levels — найбільш поширена навчальна програма після 16 років. Це програма останніх двох років британської середньої школи, що готує студентів до вступу в університет і триває 2 роки. Студенти складають іспити у віці 18 років.

Іноземні студенти також мають можливість навчатись на A-Levels. Більш того, ця кваліфікація є обов’язковою для тих, хто планує навчання в Оксфорді, Кембриджі, або в медичній школі.

Foundation — це альтернативна підготовча програма, спеціально розроблена для іноземних студентів. Вона триває 1 рік і готує до вступу майже в усі британські університети. Такі програми доступні як при університетах, так і в спеціалізованих незалежних підготовчих коледжах

Вища освіта у Великобританії

Необхідною умовою для іноземних студентів є підтвердження рівня володіння англійською мовою сертифікатом IELTS/TOEFL, а інших вступних іспитів як правило не існує.

Програми вищої освіти тривають 3 роки із отриманням ступеня бакалавра. Після чого можливе продовження навчання на післядипломних (postgraduate) магістерських програмах.

Для іноземних студентів існує також можливість прямого вступу на перший курс британського університету, але для цього необхідно закінчити хоча б один рік університету вдома.

Diploma — перехідна підготовча програма для студентів, які провчились в українському університеті 1 рік і бажають перевестись до британського університету. Після її закінчення можливий перехід відразу на 2-й курс.

Післядипломна освіта у Великобританії

До післядипломних програм належить магістратура (в тому числі МБА) та докторські програми.

Магістерські програми тривають 1 рік і передбачають захист дипломної роботи. Для іноземних студентів можливе пряме зарахування в магістратуру, необхідними вимогами для вступу є наявність закінченої вищої освіти (ступеня бакалавра) із прохідним середнім балом та підтвердження рівня англійської мови сертифікатом IELTS/TOEFL.

Pre-Masters або English for Postgraduate Study — це підготовчі програми, які дозволяють підтягнути англійську спеціально для навчання в британській магістратурі. Вони тривають від 1 місяця до 1 року.

Graduate Diploma — підготовча програма для випускників іноземних університетів, які бажають змінити спеціальність, або ж не проходять за вимогами до прямого зарахування в британську магістратуру.

Pre-Sessional — це короткі підготовчі курси для тих, кого вже зараховано до британської магістратури, але кому недостатньо рівня англійської для початку навчання.

Фото: flickr


Підписка

Підпишіться і отримуйте спеціальні пропозиції першими! Ніякого спаму, лише актуальні новини


Приєднуйтесь!