Чому важливо на заняттях працювати в парах?

май 29, 10:41 | Новини та оголошення

Ключовим завданням вивчення будь-якої мови є розвиток комунікативної компетенції у Студентів, з урахуванням усіх наявних складових комунікації (фізичних, фізіологічних, психологічних, соціальних, контекстних, ситуативних та ін.).

Комунікативна методика дає можливість вивчати мову в реальних процесах спілкування, саме тому, на заняттях англійської студенти працюють у парах, розглядаючи різні питання, перевіряючи та обговорюючи власні відповіді, обмінюючись своєю думкою з того чи іншого питання, інколи навіть у вигляді дебатів з партнером.

Під час вибору школи, або навіть під час навчання Студенти часто ставлять такі питання:

  • Навіщо працювати в парах?

Робота в парах – це те, що це дає можливість студентам більше практикувати розмовну мову. Також це дозволяє більшій кількості учнів висловлюватися, зняти психологічний бар’єр, спонукає до самостійного спілкування, забезпечує різноманітність діяльності на занятті. Це дуже важливо, з огляду на те, що не всі студенти за власним бажанням висловлюють свою думку перед усією групою, або впевнено відповідають на поставлене питання. Адже у всіх, певне, хоч раз під час виконання завдання виникало питання: а раптом я щось роблю не так? а раптом я не зрозумів завдання? та інші. Робота в парі в цьому випадку дозволяє студентам більш спокійно зосередитись на завданні, проговорити між собою відповіді та дізнатись як його партнер відповідає на це ж питання, розуміючи що їх ніхто крім один одного не чує. Це допомагає при переході до відповіді перед всією групою не соромитись власних помилок та відчути підтримку інших.

  • Чому ми маємо змінювати партнера в групі протягом навчання? Чому не можна сидіти весь час з одним і тим же?

Часто під час виконання завдань викладач просить студентів попрацювати з одним із партнерів, а потім з іншим, спочатку це не дуже приємно, ми маємо схильність краще взаємодіяти з кимось одним, ніж з усіма одразу. В тому і користь – зміна партнерів під час заняття допомагає роззнайомитись всім студентам один з одним, навчитись слухати та розуміти різних людей, знімає психологічний бар’єр взаємодії з незнайомою людиною.
Плюс, ми кожен день спілкуємось з різними людьми: колегами, дітьми, родичами, друзями. Чи всі вони розмовляють в одному темпі, чи всі вони багатослівні? Чи всі вони притримуються тої ж манери спілкування, що й ми? Але нам доводиться знаходити з ними спільну мову і це головне.
Уявімо, що ви зараз опинились в англомовній країні: з чого почати розмову з незнайомою людиною? чи всі вони говорять з одним і тим самим акцентом? чи всіх легко зрозуміти? – Звісно, ні. Але розвивати вміння комунікації необхідно – це факт.


Приєднуйтесь!